Інспекція нагадує представникам територіальних громад про можливість здійснення громадського контролю у сфері охорони довкілля

У зв’язку із необхідністю посилення заходів, спрямованих на запобігання виникненню лісових пожеж, недопущення порушень правил пожежної безпеки в лісах та спалювання сухої рослинності і її залишків, а також з метою застосування заходів впливу до осіб, які вчинили порушення у даній сфері, Державна екологічна інспекція у Львівській області нагадує про визначену законодавством можливість здійснення громадського контролю у галузі  охорони  навколишнього природного  середовища  шляхом реалізації громадянином України права на отримання повноважень громадського інспектора з охорони довкілля.

Відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, протоколи про правопорушення за статтею 77-1 та частиною першою статті 77 мають право складати громадські інспектори з охорони довкілля.  Справи про адміністративні правопорушення у таких випадках розглядають державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища.

З метою організації громадського контролю у сфері охорони довкілля, пропонуємо з числа працівників об’єднаної територіальної громади, визначити  осіб, які зможуть виконувати функції у сфері охорони навколишнього природного середовища на правах громадського інспектора з охорони довкілля.  

Вимоги до претендентів, порядок надання та розгляду документів визначено Інструкцією з організації оформлення посвідчень громадських інспекторів з охорони довкілля, затвердженою наказом Державної екологічної інспекції України від 08.11.2012 №215. Відповідна інформація для претендентів та форми для заповнення опубліковані на офіційному сайті Інспекції у розділі «Зв’язки з громадськістю» за посиланням: https://www.lviv.dei.gov.ua/posts/28.

Документи від претендентів, сформовані із дотриманням вищевказаних вимог, слід подати до Державної екологічної інспекції у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98, к. 506. У разі відсутності зауважень щодо поданих документів, буде прийнято рішення про проходження стажування та надання допуску претендентів до участі у співбесіді, про що Інспекція повідомить претендента додатково.

 

До відома. Діяльність громадських інспекторів з охорони довкілля регламентується «Положенням про громадських інспекторів з охорони довкілля», що затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 №88. У Положенні визначено права та обов’язки громадських інспекторів з охорони довкілля. Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 255) визначено статті, за якими громадський інспектор з охорони довкілля має право складати протоколи при виявленні ним порушень вимог природоохоронного законодавства і надавати Інспекції для притягнення винних до адмінвідповідальності.

Діяльність громадського інспектора з охорони довкілля Львівської області організовує та координує Державна екологічна інспекція у Львівській області. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Львівської області надають відповідну методичну допомогу громадським інспекторам з охорони довкілля. Крім цього, Інспекція періодично організовує навчання для громадських інспекторів з метою вирішення актуальних питань у природоохоронній сфері, зокрема, для забезпечення належного контролю під час проведення природоохоронних операцій, під час пожежонебезпечного періоду, а також у період заборон на проведення полювання та рибальства.

Громадянин України, який має намір бути призначеним громадським інспектором з охорони довкілля та здійснювати громадський контроль у природоохоронній сфері (громадських засадах, без увільнення від основної роботи і без оплати праці), подає відповідні документи Інспекції.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці