Результати кризового моніторингу полігону ТПВ ЛКП «Збиранка» за І півріччя 2019 року

Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції надалі проводиться кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) ЛКП «Збиранка». За перше півріччя 2019 року відібрано 108 проб поверхневих вод та 48 об'єднаних проб ґрунту.

За результатами проведених лабораторних досліджень поверхневих вод виявлено:

- перевищення граничнодопустимих концентрацій згідно культурно-побутових норм водокористування в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ за показниками: сухий залишок та хімічне споживання кисню;

-  помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;

- річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);

- річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон ТПВ ЛКП «Збиранка» негативно впливає на ґрунти у зоні полігону.

            У відібраних пробах ґрунту виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону за показниками: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці