Інспекцією зафіксовано незаконний забір піщано-гравійної сировини у Дрогобицькому районі

Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області та слідчими СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області здійснено спільні заходи у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. ІІ ст. 240 КК України. В ході проведення заходу встановлено факт самовільного надрокористування, а саме: самовільний забір піщано-гравійної сировини (ПГС) з русла річки Бистриця на території с. Мокряни Дрогобицького району.

Встановлено, що забір здійснювався фізичною особою на вантажний автомобіль марки «Камаз» з маніпулятором, без наявності спеціального дозволу на користування надрами. Об`єм самовільно забраної сировини становить 4,8 м3.

Такі дії є порушенням правил державної власності на надра, а також статей 16, 19, 65  Кодексу України «Про надра». У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994р. № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», піщано-гравійна сировина належить до корисних копалин загальнодержавного значення.

Державними інспекторами розраховано шкоду за самовільне користування надрами відповідно до Методики визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами на суму 7873 грн.

Матеріали в порядку ст.ст. 214, 240 Кримінально-процесуального  кодексу  України  скеровано у СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області для  прийняття  відповідного рішення.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці