Працівники Інспекції продовжують фіксувати випадки незаконного забору піщано-гравійної сировини

Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області спільно з слідчими СВ ВП №3 Стрийського  РУП ГУ НП у Львівській області здійснено спільні заходи у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. І ст. 240 КК України.    

В ході проведення заходу встановлено факт самовільного надрокористування, а саме: самовільний забір піщано-гравійної сировини (ПГС) з русла річки Стрий між селами Крушельниця та Підгородці Сколівської ТГ Стрийського району без наявності спеціального дозволу на користування надрами. Забір (завантаження) здійснювався громадянином на спеціалізований вантажний самоскид «ТАТРА». Об`єм самовільно забраної сировини становить 7,21 м3 (11,9 т).

Зазначені дії є порушенням правил державної власності на надра, статей 16, 19, 65  Кодексу України «Про надра». У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994р. № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», піщано-гравійна сировина належить до корисних копалин загальнодержавного значення.

Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить 7873,32 грн.  Розрахунок проведено державними інспекторами відповідно до Методики визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами.  

Матеріали в порядку статей 214, 240 Кримінально-процесуального  кодексу  України  скеровано у СВ Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області для  прийняття  відповідного рішення.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці