Збереження біорізноманіття: важливість захисту первоцвітів і відповідальність за порушення

Державна екологічна інспекція у Львівській області звертає увагу та нагадує, що на території України встановлено заборону на незаконний збір, продаж і купівлю первоцвітів, зокрема таких видів, як підсніжники, шафрани, крокуси та інші рослини, що занесені до Червоної книги України і є частиною природного багатства нашої країни.

Збирання та продаж цих квітів спричиняє значну шкоду екосистемам, оскільки порушує природний баланс, скорочує популяції цих видів і загрожує зникненню рідкісних рослин у природних місцях їхнього зростання. Особливо це актуально в умовах, коли попит на первоцвіти зростає, а їхня чисельність обмежена.

Відповідно до вимог  чинного законодавства України, порушення правил збирання, продажу та купівлі первоцвітів тягне за собою адміністративну відповідальність. Зокрема, відповідно до частини 1 статті 88-1 цього Кодексу, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Згідно частини 2 цієї статті, ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України - тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення.

Інспекція закликає не піддаватися на пропозиції з придбання первоцвітів на ринках та/або через мережу Інтернет, а також утриматися від збору цих квітів в природі. Пам'ятайте, що збереження цих рослин є важливим етапом у збереженні біорізноманіття нашої країни і захист природних ресурсів та охорона навколишнього середовища — це спільна справа кожного з нас. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці