ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» не виконує приписів Інспекції в повному обсязі

Державною екологічною інспекцією у Львівській області проведено позапланову перевірку стану виконання виданого припису ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

В ході проведення перевірки державними інспекторами встановлено, що не всі пункти припису виконано, частина з них – на стадії виконання. Зокрема:

         - експлуатація хвостосховища здійснюється з порушенням затвердженої документації;

         - не забезпечено інструментальний контроль за динамікою карстових провалів з допомогою приладів GPS;

         - не проведено чистку і ремонт усіх спостережних свердловин на шахтних полях рудників №1 і №2;

         - не забезпечено постійне перехоплення фільтрату мірабіліту з відвалу Західний-біс;

         - не налагоджено проведення хімічних аналізів розсолів хвостосховища і породних відвалів на вміст сірководню, кадмію, стронцію, марганцю, а також свинцю, нікелю, цирконію, молібдену та літію;

         - не відновлено знищену реперну мережу станцій до параметрів, передбачених затвердженими програмами спостережень;

          - не припинено скид забруднених вод з Вассерштольні у притоку річки Солониця;

          - не забезпечено будівництво ІІ секції гідроперемички 99-вент;

          - допускається скид зворотних вод з випуску №1 та випуску №2 з перевищенням встановлених нормативів ГДС.  

За підсумками перевірки притягнуто до адміністративної відповідальності керівника підприємства за невиконання вимог припису Інспекції відповідно до статті 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та надано повторний припис про усунення виявлених порушень, обов’язковий до виконання.

 Крім цього, спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції в період позапланової перевірки було проведено відбір проб вод. Проаналізувавши протоколи вимірювань показників складу та властивостей вод державними інспекторами виявлено, що ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» здійснює скид зворотних (стічних) вод випуском №1 та випуском №2 (лівобережна притока річки Солониця на території міста Стебник) із перевищенням встановлених нормативів ГДС дозволу на спеціальне водокористування, виданого Державним агентством водних ресурсів України.

За виявлений скид забруднюючих речовин в зворотних водах Інспекцією будуть нараховані збитки, відповідно до методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці